Per Vėlines biržiečiams dovanojamos žvakės – uždegti ant nelankomų kapų

lapkričio 3, 2011

Artėjant Vėlinėms, visos Lietuvos amžinojo poilsio vietos pasidengia gėlėmis bei nušvinta žvakių liepsnelėmis. Deja, vis dažniau akis užkliūna už apleistų kapų, kurių net Mirusiųjų dieną niekas neaplanko, ant jų nežydi gėlės, neplevena žvakelių liepsna.

„Pastebime, kad kasmet Biržų kapinėse vis daugėja neprižiūrimų kapų, – sako Laidojimo paslaugų centro vadovas Algimantas Jankauskas. – Priežastys gali būti įvairios: sunkmetis, emigracija, dideli atstumai, dėl kurių neįmanoma aplankyti savo artimųjų kapų. Todėl šiais metais visiems, kurie pas mus užsuks nuo šeštadienio iki antradienio ir įsigis tradicinį aukurėlį – žvakę ar ištirpdytą parafiną po gaubtu, – dovanosime dar du aukurėlius pastatyti ant apleistų kauburėlių“. Prieš Vėlinių savaitgalį apsilankiusieji Laidojimo paslaugų centre taip pat galės išsirinkti artimojo kapui gražią puokštę, krepšelį ar vainikėlį – juos čia pat gamina kūrybingos floristės.

Anot A. Jankausko, nors šiais metais ir turėsime ilgąjį savaitgalį, tačiau vis tiek neįmanoma apvažiuoti giminių kapaviečių visoje Lietuvoje. „Tačiau vis daugėja iniciatyvų, kai įvairios miestų ir miestelių bendruomenės, aktyvus jaunimas prieš Vėlines lanko ir tvarko apleistus kapus, uždega žvakeles. Paskatinti pagerbti ir tuos, kurie jau seniai pamiršti, norime ir mes,“ – teigia A. Jankauskas.

Laidojimo paslaugų centras, esantis Biržų centre, S. Dagilio g. 8, yra seniai žinomas biržiečiams ir aplinkinių miestelių gyventojams kaip vienintelis Biržų rajone teikiantis visas laidojimo paslaugas vienoje vietoje. Čia pasirūpinama viskuo, kas reikalinga netekus artimojo: pervežamas velionio kūnas, patalpinamas į įmonės šaldytuvą, tvarkomi dokumentai, organizuojamos laidotuvės, velionio kūnas paruošiamas šarvoti, šarvojama ne tik vietoje esančiose salėse, bet ir Biržų konfesijų, bendruomenės namų šarvojimo salėse, teikiamos duobkasių paslaugos, siūlomi giedotojai bei gedulingų pietų vietos ir pan. Klientai, užsisakantys visą paslaugų paketą, Laidojimo paslaugų centro šarvojimo sale gali naudotis nemokamai. Teikiamos paslaugos neapsiriboja vien laidotuvių ceremonijos organizavimu: bendrovės darbuotojai pasirūpina paminklų gaminimu bei statymu, kapavietės tvarkymu. Užrašai, portretai ar piešiniai ant akmens, klientų pageidavimu, gali būti iškalti tiek rankomis, tiek išgraviruoti smėliasrove.

Užuojautos žodžiai

 • link

  Kapu tyla ir juoda zemele amzinam poilsiui priglaude mylima sunu, vyra, teveli Dalijames skausmu ir nuosirdzius uzuojautos zodzius skiriame jo artimiesiems.

 • Tomas

  Tu buvai zmogus,kuris dave givybe.buvai zmogus spinduliuojantis siluma,geras emocijas.tu buvai Mama.pats brangiausias zemeje zmogus koks tik gali buti.buvai lyg angelas.kuris visada saugojo.visada mylejo..dabar esi angelas.kuris saugos savo vaikus is dangaus.ir lauks musu ateinant.visada liksi sirdyje.ilsekis ramybeje miela Mamyte.

 • Rūta

  Miela močiute, kurią nuo mažens vadinome Kita Mama, likimas visiems atsiunčia paskutinį atokvėpį... tau atnešė šiąnakt. Ilsėkis.

 • Aušra

  Kapų tyla ir juoda žemelė amžinam poilsiui priglaudė mylimą dėdę Kostą Naktinį... Dalijamės skausmu ir nuoširdžius užuojautos žodžius skiriame Jo artimiesiems.

 • Rašyti užuojautą >>